Jak urządzić garaż w domu z płytkami Radaway Poznań

Z całą pewnością budowa domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma kosztami dodatkowymi, jednym z nich jest aranżacja garażu w którym będziemy parkowali nasz samochód, rowery i inne sprzęty, na które nie ma miejsca już w domu. Nic więc dziwnego, że aranżacja tejże przestrzeni powinna być sprawą dokładnie przemyślaną.

Bardzo dużo osób decyduje się na aranżację przestrzeni garażu w bryle domu. Takie rozwiązanie pozwala bowiem zaoszczędzić wiele miejsca na naszej działce, a także wiąże się z mniejszymi kosztami. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie wymaga naprawdę dobrego architekta, który dobrze wkomponuje w bryłę budynku dużą bramę garażową tak, aby nie wyglądała nieestetycznie, lecz współgrała ze stylem domu. W związku z tym możemy na przykład spróbować ukryć garaż umieszczając go poniżej poziomu terenu w tak zwanej piwnicy. To rozwiązanie było stosowane przed wojną kiedy to w piwnicach zbierano zapasy, a także umieszczano piec grzewczy. Rozwiązanie to wydaje się sensowne, z drugiej jednak strony wiąże się dość dużymi kosztami ponieważ taki garaż powinniśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed chłodem, wilgocią, czy zalewaniem wodą. Inne więc często wykorzystywane rozwiązania to na przykład postawienie naszego garażu z boku bryły domu. Inne rozwiązanie to wykorzystanie dachu garażu jako tarasu z sypialni. W ten sposób bowiem idealnie wykorzystamy tę przestrzeń i sprawimy, że garaż będzie miał jeszcze więcej funkcji dodatkowych niż na początku zamierzaliśmy. Jeżeli garaż wbudowany w bryłę nas nie interesuje możemy spróbować rozwiązania z garażem wolnostojącym. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że nie zmniejsza powierzchni naszego domu, a także gwarantuje nam większy komfort – nie słyszymy kiedy ktoś pracuje w piwnicy, czy też wyjeżdża z garażu. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Kiedy już zdecydujemy się na miejsce, w którym znajdzie się nasz garaż możemy przystąpić do jego urządzania. Piękny garaż to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Już od dłuższego czasu dba się o mniejsce w którym znajduje się nasz samochód. W garażu położyć możemy dobrej jakości podłogi, czy też płytki podłogowe  Radaway Poznań czy płytki kwasoodporne, płytki tarasowe, płytki przemysłowe, płytki łazienkowe Poznań, płytki podłogowe Poznań takich marek jak Argelith, Casalgrande Padana, Radaway Poznań, Floor Gres, Atlas Concorde. Wykonane z mocnych materiałów płytki z całą pewnością wytrzymają duże obciążenia, ubrudzenia, a także mechaniczne uszkodzenia. Oprócz podłogi musisz pomyśleć także o dobrym zabezpieczeniu ścian, a także doborze mebli, które pozwolą uporządkować standardowy chaos panujący zazwyczaj w tego rodzaju pomieszczeniach roboczych.

 

 

Radaway Poznań

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd