Blue Flower

Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się obsługą działalności gastronomicznej, wyposażając restauracje i hotele w dobrej jakości sprzęt, zastawę porcelanową, szkło kryształowe oraz sztućce. Ich oferta to nie tylko sprzedaż ale również usługi z zakresu doradztwa, dowóz, wypożyczenie sprzętu oraz renowacja i serwis poszczególnych artykułów.

Wyposażenie do gastronomii obejmuje profesjonalną zastawę porcelanową znanych producentów działających na rynku od lat. Przykładem jest ekskluzywna porcelana firmy Rosenthal. Są to bardzo eleganckie zastawy stołowe wykonane z najwyższej jakości ceramiki. Oryginalne wzornictwo i bogactwo kolorów to zasługa sławnych projektantów. Wykonanie każdej pojedynczej filiżanki odbywa się z największą starannością. Porcelana Rosenthal znana jest ze swojej najwyższej jakości i elegancji i zawsze świadczy o prestiżu posiadacza. Klasyczne wzory tej zastawy zostały zachowane, podczas gdy liczba komponentów nieustannie się poszerza. Każda kolekcja zawierająca niegdyś jedynie filiżanki i podstawki, dzisiaj posiada w swoim zestawie również talerze do pizzy i tarty oraz naczynia do fondue. Serwisy Rosenthal to prawdziwe dzieła sztuki. Na powierzchni filiżanek, talerzy i innych komponentów zestawu pojawiają się reliefy, cudowne dekory w postaci delikatnych motywów roślinnych oraz fantazyjne żłobienia o wyrafinowanej postaci. Każda projekt jest wykonany przez manufakturę w sposób niezwykle dokładny. Wśród znanych zestawów można przywołać takie jak Maria, Sanssouci, Francis Sheherezade, Landscape, Soumi, Vario, A La Carte, Free Spirit i wiele innych.

 Piękno porcelany urzeka nie tylko właścicieli restauracji, ale również ich gości. Wspaniale podana kawa, czy herbata wpływa na przyjemność smakowania. Picie gorących napojów to rytuał, który posiada wielu zwolenników. Właściciele restauracji i kawiarni powinni dokładać wszelkich starań, aby kawa i herbata były zaserwowane w odpowiedni sposób. To samo dotyczy również każdej potrawy. Dania ciepłe i zimne zasługują na staranne przygotowanie i oprawę. Ekskluzywna porcelana wpływa na satysfakcję ze spożywanego posiłku. Dlatego tak ważna jest kompozycja podania. Odpowiednio dobrana do wystroju wnętrza zastawa porcelana sprawia, że atmosfera miejsca jest jeszcze milsza dla gości. Wyposażenie do gastronomii musi posiadać jednolity charakter i współgrać ze stylistyka poszczególnych dań i napojów.

Bardzo popularnym producentem porcelany jest również niemiecka firma Seltmann Weiden. Jej wyroby to wysokiej jakości zastawy stołowe o rozmaitym wzornictwie i w różnych wariantach kolorystycznych do wyboru. Dzięki niej możemy dokładnie dopasować porcelanę stołową do konkretnego stylu restauracji. Wśród szerokiego wyboru producent Seltmann Weiden oferuje takie zestawy jak Meran, Compact, Imperial, Practika, Lukullus, Merina, Rivera, Salzburg, Top Life, Toscana, Luxor, Marienbad, Savoy, Bufet Gourment i Mandarin. Poszczególne komplety posiadają bardzo wiele komponentów do wyboru i stanowi idealne wyposażenie do gastronomii, choć nie tylko. Z oferty bawarskiego producenta korzystają również prywatne osoby, kupując zastawy porcelanowe na użytek własnych gospodarstw domowych.

Wyposażenie do gastronomii obejmuje również wysokiej jakości sztućce, wykonane z najlepszej stali 18/10, która jest wysoce odporna na matowienie, ścieranie i wszelkie mechaniczne uszkodzenia w trakcie zmywania. Spośród bardzo popularnych producentów srebra stołowego wyróżnić możemy firmę Amefa, która wykonuje sztućce eleganckie i niezwykle funkcjonalne. Noże tego producenta cechuje prosty design i duża skuteczność. Oprócz niego popularną firmą wykonującą i sprzedającą srebro wyposażenie do gastronomii w postaci srebra stołowego jest Gerlach, Odiso, Victorinox i inni. Warto skorzystać z ofert najlepszych producentów, aby cieszyć się jak najdłuższym użytkowaniem sztućców. Branża gastronomiczna jest wyzwaniem dla tego rodzaju artykułów, ponieważ sztućce są nieustannie używane i myte w zmywarkach przemysłowych. Ważna jest zatem jakość materiału. Duży wybór wzornictwa do dodatkowy plus tych ofert. Pamiętać jednak należy o tym, że sztućce trzeba dobrać do wyglądu wcześniej zakupionej porcelany i szkła kryształowego.

Wyposażenie do gastronomii obejmuje również wyroby szklane typu kieliszki, pokale do piwa, szklanki, szkło koktajlowe, kieliszki do wódki i tequili, a także szkło deserowe, dzbanki i misy. Każdy rodzaj alkoholu, czy jest to białe wino, czy czerwone, whisky, czy grappa, niezbędne jest odpowiednie naczynie szklane przystosowane kształtem do podania. Wśród znanych producentów kieliszków możemy wyróżnić, takich jak Chef&Sommelier lub Arcoroc. Bardzo znaną na rynku światowym firmą, produkującą wyroby szklane do gastronomii i nie tylko jest Crystalex. Jest to czeski producent o ponad stuletniej tradycji. Dzięki niemu możemy sami zaprojektować kieliszek na nasze własne potrzeby, a zostanie on wykonany przez odpowiednich rzemieślników. Crystalex oferuje również ręczne wykonanie zdobionych artykułów szklanych np. eleganckich kieliszków z licznymi żłobieniami. Kieliszki tych firm cechuje w większości produktów cienka ścianka czaszy, która sprawia, że smakowanie trunku jest komfortowe. Materiał wykonania jest z kolei solidny i dzięki niemu wiązanie czaszy, nóżki i podstawka jest bardzo trwałe.

Porcelana, szkło i sztućce to podstawowe ale nie jedyne wyposażenie do gastronomii. W jego obrębie wyróżnić możemy również sprzęt do bufetu szwedzkiego, który pozwala utrzymać wysoką lub niską temperaturę serwowanych dań i napojów. Są to najczęściej podgrzewacze elektryczne, termosy i urny do wrzątku oraz schładzacze z miejscem na wymienne wkłady chłodzące lub lód. Urządzenia, które utrzymują niską temperaturę potraw i napojów to najczęściej dozowniki, karafki, dyspensery do soku oraz bańki do mleka. Do sprzętu bufetowego zaliczyć możemy również wszelkiego rodzaju pojemniki i słoiczki do dżemów, miodu i sosów oraz dozowniki do płatków śniadaniowych. Wyposażenie do gastronomii w formie artykułów bufetowych musi tworzyć spójną kompozycję.